• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

8гб

 1. Мариијан

  Најдобар избор на лаптоп

  Здраво ако може помош при избор на конфигурација за лаптоп имам неколку избори па ако може ваша помош, Лаптоп ACER SF314-41-R3N4 14.0" R3-3200U/8GB/256GB Лаптоп ACER A515-43-R013 R5-3500U/16GB/512GB SSD LENOVO IdeaPad 3 15ADA05 ( ABYSS BLUE )...
 2. zipi123

  Продадено Се продава Графичка и Рам меморија

  Графичка карта:Nvidia 1030gt 2gb ddr5 Gigabyte (Цена 2500ден) Рам Меморија:8gb ddr4 2133mhz CL15 silicon power (Цена 1700) Деловите се потполно исправни, доаѓаат без гранација и по карго не праќам. Забелешка:Кутијата од графичката е изгризана од куче :p Цена за комплет:4000ден. Подигање на лице...
На врв Дно