• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

802.11ax

  1. boban984

    Избор на Wi-Fi 6 (802.11ax) рутер

    После 10+ години служба на Linksys WRT54G2, одлучив да го пензионирам и да се модернизирам малку. Немам искуство освен со кажаниот модел од Linksys, кој ме служи одлично повеќе од декада. Сакам да земам асално рутерче што ќе го сетирам и заборавам дека постои (како и претходново), бидејќи...
На врв Дно