• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

7.1

 1. Costigan_Jr

  Продадено X-Fi Titanium PCIe 7.1

  SOUND BLASTER X-FI TITANIUM PCIe 7.1 Спецификации тука Во одлична состојба, користена, тестирана на Windows 10. Работи без никакви проблеми. Ја продавам бидејќи си купив поубава. Цена 2500 денари.
 2. Глупав

  Домашна Математика за Звук (па и Видео)

  Си правам некоја математика и баш се загреав за нешто во следниов ранг: DENON AVR-X1300W BLACK... Одсекораш ми бил мерак звукот па можеби ќе земам нешто конечно. Прво се мислев за активни KRK од Артист, ама никако не ми врзува идеја како да врзам цела домашна мрежа на нив. Најверојатно ќе се оди...
На врв Дно