Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

6v 4

  1. bxxxn

    Полнење на акумулаторска батерија 6V 4,5Ah

    Здраво, Дали има некој искуство со полење на акумулаторска батерија 6V 4,5 Ah. Купена е денеска и е за детска количка, но бидејќи внукот не се симнува од количката, нема кој знае колку да трае. Инаку прво што ми текнува е да направам некаков конектор на пластиката и да се полни директно со...
На врв Дно