• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

5ah

  1. bxxxn

    Полнење на акумулаторска батерија 6V 4,5Ah

    Здраво, Дали има некој искуство со полење на акумулаторска батерија 6V 4,5 Ah. Купена е денеска и е за детска количка, но бидејќи внукот не се симнува од количката, нема кој знае колку да трае. Инаку прво што ми текнува е да направам некаков конектор на пластиката и да се полни директно со...
На врв Дно