Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

5800x3d

  1. Нема Слика

    Проценка на процесор, матична и рам комбо

    ryzen 7 5800x3d купен од странство во јули, пристигнат август годинава, користен од тогаш до ден денешен без проблеми аsus prime x570-pro купена од член на форумов гаранцијата би требало да е истечена (или за брзо да истече, немам проверено) одлично работи, треба да се смени термален пад на...
На врв Дно