• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

5775c

  1. spiritBreaker

    Intel Core i7 5775C - дали вреди?

    Имам Core i7 4790, што мислите, дали вреди да се иде на Core i7 5775C ? ме интересираат аргументи, а не зошто си земал тој модел ова она ... ме интересира дали вреди надградбата или не.И да, плочата ми поддржува i7 5775C
На врв Дно