Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

5700 xt

  1. RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB

    RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB

    AMD графичка картичка купена пред 3 години од Нексио. Користена за лабав гејминг (1-2 саата дневно, 4-5 дена неделно, ретко играни многу захтевни игри) во просторија кај што не се пуши, на собна температура и заштитена од прашина. Добро е сочувана и си работи со исти перформанси како првиот...
На врв Дно