• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

4gb

 1. cgfreak

  G.SKILL TridentX 4GB DDR3 2400MHz CL10 1.65V

  Всушност се работи за сет 2x4GB, ама едната плочка има некој проблем и никако не успеав да ја проработам и затоа таа оди како дефект. Другата работи одлично и на 1600MHz кај мене со Auto сетинзи и на 2400MHz со X.M.P. Цена: 1200ден.
 2. G4M3R

  Продадено Продавам графички Sapphire RX570

  Продавам две графички Sapphire Pulse RX570 4GB . Минимално користени за мајнинг, помалку од 3 месеци, со андерволт. Тестирани се, немаат апсолутно никаков проблем! Но давам една недела гаранција, доколку појават нешто ќе ви вратам пари. Точен модел...
 3. Ficiani

  Проценка Asus GeForce GTX 1050Ti 4gb GDDR5

  Asus Phoenix GeForce GTX 1050Ti 4GB GDDR5 Проценка на графичкава би било од огромна корист. Купена е почеток на Јануари 2018та. Нема гаранција.
 4. Gappo

  Проценка Sapphire R9 290 Tri-X OC

  Користена за гејминг. Работи нормално. Во добра состојба. Гаранција истечена. Цена: Молам проценка. Specs: VRAM: 4GB, GDDR5 GPU Clock: 1000MHz Memory Clock: 1300MHz (5200Mhz effective) TDP: 275W Output: DVI x2 / HDMI x1 / DisplayPort x1 За повеќе specs Слики:
На врв Дно