• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

4790

 1. Snow :)

  i7 4790

  Како што гласи насловот, барам да купам i7 4790.
 2. spiritBreaker

  Intel Core i7 5775C - дали вреди?

  Имам Core i7 4790, што мислите, дали вреди да се иде на Core i7 5775C ? ме интересираат аргументи, а не зошто си земал тој модел ова она ... ме интересира дали вреди надградбата или не.И да, плочата ми поддржува i7 5775C
На врв Дно