• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3dfx

  1. Lazarko

    Voodoo 5 5500 AGP Dream PC (Year 2000)

    Декември 15-ти 2000 година, 3dfx престанува да постои. Nvidia одвојува 112 милиони долари за да ја запечати судбината на овој битен и егзотичен производител на графички чипови. Многу добро се сеќавам на овој настан затоа што за тоа време работев во Анхоч Компјутери. Тогашниот шеф на продажба...
На врв Дно