Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

3d xpoint

  1. gokica

    Intel Optane - 3D Xpoint, нов вид меморија

    Мислам дека сме немале тема за оваа нова технологија до сега. Intel заедно со Micron работеа на нов вид на меморија која треба да претставува револуција на ова поле. Се вика 3D Xpoint а првите SSD базирани на истата треба да излезат догодина. Нема детални информации освен што истата треба да...
На врв Дно