• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3д рендер

 1. bobipp

  Конфигурација за 3D modelling

  Здраво дечки. Ми требаат ваши предлози за компјутер до 35-40000 ден. :) Сакам да научам 3Д моделирање и се што следува со тоа: shading, lighting, texturing, rendering, animation, etc... Тотален почетник сум во 3Д и само што почнав да учам (Blender). Мислев да одам на курс ама тоа некако се...
 2. imperial

  Рендер Фарма - Kako?

  Во неколку наврати е спомната рендер фарма ама никако да видиме резултати. Идејата не е ништо ново ниту непознато, сепак, се работи за повеќе компјутери поврзани помеѓу себе кои имаат пристап до исти податоци и од нив да искалкулираат слика. Дали се работи за 3д или видео рендер, мислам дака има...
На врв Дно