• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3d programmig

  1. JensenInterceptor

    3Д програмирање наспроти 3Д моделирање

    Оддекогаш ме занимале 3Д програми и компјутерска графика, и сега во последно време би сакал да научам 3д програмирање со Опен Џи Ел. Значи јас сум програмер/ софтверски инженер, но не и графички дизајнер или 3д моделар. Па ме занима дали програмирање со Опен Џи Ел или Директ Икс е повеќе врзано...
На врв Дно