• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3600

 1. comakot

  Продадено CoolerMaster Hyper 212 EVO, Gammaxx 400 и Ryzen 3600 со проблем

  Ако можи проценка за Hyper 212 EVO само еднаш ставен како тест и одма изваден со сите додадоци и пастата не чепната само за Интел е мислам значи без АМ4, Gammaxx 400 еднаш ставен да лади Ryzen 3600 околу 2 недели потоа заменат беше за "подобар" ништо не му фали фул паковање освен нормално...
 2. Costigan_Jr

  Продавам нов AMD Wraith Stealth

  Нов, неупотребуван кулер од AMD Ryzen 5 3600. https://www.amazon.com/AMD-Connector-Aluminum-Heatsink-3-93-Inch/dp/B079PZWX2L Цена 600 денари.
 3. Flapjack

  Најдобар RAM за Ryzen 5 3600X CPU?

  Здраво момци. Наскоро планирам да земам 3600X и заедно со него ке ми треба и нов РАМ. Ме занимаше дали има некој специфичен модел на РАМ со специфични тајминзи и брзини што најдобро одговара со процесоров? Исто така дали 16 или 32 гб. Ригот ке се користи најмногу за гејминг, со workload што...
 4. shifty

  Продадено AMD R5 3600 & R3 2200G

  AMD R5 3600 AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler - Нов, некористен - Гаранција 1050 дена, купен пред недела дена - Без забелешки Цена: 12.000 ден.
 5. comakot

  Совет/Предлог за Матична, рам за Ryzen

  Ќе правам еден upgrade, од i5-4460 скокаме на ryzen 3600, е сега за матична предлог некој за B450 и за рам во анхоч на вебсајтот скоро ич да нема залиха од овие hyperx или некој други да речам фирми, него колку што видов само geil или некој си такви, исто така гледав и во сетек па таму некако во...
На врв Дно