• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

3593

  1. dipetar

    Dell 3593 i7-1065G7

    Но можев да пребарам дали има веќе тема за овој модел. Конгигурацијата е следна: https://www.anhoch.com/product/599869665/notebook-dell-3593-i7-1065g7-8gb512gbmx230-2gb156-fullhdtypec3cellblackubuntu Processor: 10th Generation Intel® Core™ i7-1065G7 8M Cache, up to 3.90 GHz RAM: 8GB DDR4...
На врв Дно