• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

320

  1. JasSum

    Проценка Apacer AP320GAC202R - екстерен HDD 320GB

    Дискот се користи како бекап скоро 10 години, на принцип, бекапирање еднаш годишно (првите години беше на неколку месеци). Има гумирана заштита (грда, но паметно решение), користи мини усб кабел (доаѓа во комплет со кабелот), работи на USB 2 стандард (не чита и запишува над 30мб/с). Дискот...
На врв Дно