Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

3080ti

 1. gremlin

  ASUS TUF 3070/3080 обавезно промена на термален пад и паста

  Пред некое време земав ASUS TUF 3080Ti користена секако, онака мал апгрејд од 3070 за евтино дур не дојде 5ххх серијата наредната година ... Но користејќи ја графичката ми беа чудни температурите поточно 100 степени на хотспот и 89-90 на јадро и меморија (добро сеа претходната ми беше...
 2. Нема Слика

  Купувам 3080-3090 по разумна цена

  Како што гласи насловот: Купувам 3080-3090 по разумна цена. Понуди ПП.
 3. Нема Слика

  Продавам Giagabyte Eagle 3080 Ti 12GB

  Продавам Giagabyte Eagle 3080 Ti 12GB. Користена 5 месеци за мајнинг моментално не се користи, комплет со кутија, редовно чистена. Сменето е термална паста и падови од страна на гојдо цена: 50000 денари
На врв Дно