Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

3060ti

 1. Графичка карта RTX 3060ti MSI Ventus 2x 8G

  Графичка карта RTX 3060ti MSI Ventus 2x 8G

  Продавам графичка карта RTX 3060ti MSI Ventus 2x 8G. Во комплет пакување. Има локална гаранција до август 2023. Картата е добиена како заменска (пред 2 месеци) за расипана карта која беше под гаранција. Не е користена воопшто (само тестирана дали работи). Цена 20 000 мкд. Праќам по карго...
 2. damil

  Нови LENOVO Legion Т5 GAMING конфигурации

  Продавам нови LENOVO LEGION T5 GAMING конфигурации: 1. LENOVO Legion T5 / i7 / RTX 3060 Processor: Intel Core i7-11700F (8C / 16T, 2.9 / 4.8GHz, 16MB) Graphics: NVIDIA GeForce RTX 3060 12GB GDDR6 Chipset: Intel B560 Memory: 1x 16GB UDIMM ARMOR DDR4-3200 Storage: 1TB SSD M.2 2280 PCIe 4.0 x4...
На врв Дно