• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

30000ден

 1. temelk4

  Предлог за лаптоп (+ - 30к)

  Друштво, дајте совет за лаптопче до 30.000ден. Небитно големина на екран и квалитет, ќе се користи за лоу енд гејминг, фотошоп и кратки видео едитинг ствари. Дајте ми совет за графички со или интегрирана од AMD/Intel?
 2. S

  Предлог Предлог за конфигурација Итно!

  Здраво дечки, потребен е нов ПЦ, којшто ќе е ок во наредните 5-6 год. Видов дека во сет има попуст до понеделник, па решив да ви пишам за помош да составам нова конфигурација. Монитор има, значи само пц. Ќе се користи за канцелариска работа, постојана коненција на нет, мултитаскинг, можеби...
На врв Дно