• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

2x8gb

 1. Глупав

  DIMM 2*8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black Kit CL16

  преостаната усмена гаранција од респектабилен член од Форумов 4700 мкд праќам по карго повеќе инфо во ПП
 2. cgfreak

  Продадено 16GB (2x8GB) SODIMM DDR3L - 1600MHz 1.35V

  Денес извадени заради надградба. Работат одлично, без никакви проблеми досега. Цена: 1x8GB: 1800ден. 2x8GB: 3500ден.
 3. gremlin

  Crucial Ballistix Black 16GB DDR4 Kit SO-DIMM 3200Mhz CL16

  Продавам нови два модула (2x8GB) Crucial Ballistix Black 16GB DDR4 Kit SO-DIMM 3200Mhz CL16. Донесени се од странство но за жал лаптопот не го подржува XMP профилот па ги работи на 2666Mhz CL19. Цена: 4000 денари (мене ме коштаа сосе шипинг 4700).
На врв Дно