• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

2x4gb

 1. cgfreak

  G.SKILL TridentX 4GB DDR3 2400MHz CL10 1.65V

  Всушност се работи за сет 2x4GB, ама едната плочка има некој проблем и никако не успеав да ја проработам и затоа таа оди како дефект. Другата работи одлично и на 1600MHz кај мене со Auto сетинзи и на 2400MHz со X.M.P. Цена: 1200ден.
 2. zipi123

  Менувам Menuvam 2x4gb ddr3 1600 za 1x8 1333

  Menuvam 2x4gb ddr3 1600mhz hyper x savage red UDIMM za 1x8gb ddr3 1333mhz(nebiten proizvoditel) +doplata vasha od 500den.
На врв Дно