• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

27"

 1. VerGer

  Продадено Монитор Самсунг S27E390H 27" IPS FHD

  27" FHD PLS монитор сочуван без никакви оштетувања по екранот/постољето, без лоши (заглавени/умрени) пиксели. Црн со висок сјај и транспарентна плава опшивка околу панелот и постољето. Вграденa опција за ноќен режим на слика (топли бои), Eye Saver сертифициран (ниски емисии на плаво светло)...
 2. Fearless

  Препорака за 27" 2К или 4К монитор

  Здраво, би сакал да замолам за помош за избор на 27" монитор со 2К или 4К резолуција до максимум 360/370 евра. Лично преферирам 2К резолуција. Со панелите се разбирам онака ама би послушал поупатени луѓе, лични искуства итн :). Ќе се користи за нормална работа евентуално за некоја игра (пр...
 3. spiritBreaker

  Предлог за избор на монитор

  Здраво дечки, планирам да се подновам со еден од овие три монитори: 1. MON AOC LED 27" E2775SJ 2. MON AOC LED 27" G2778VQ 3. MON AOC LED 27" I2781FH мониторот се зема за гејминг претежно, но на него ќе се работи и аудио продукција, виртуелки итн. кој би бил најдобар од овие три монитори, и...
На врв Дно