• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

27"

 1. Fearless

  Препорака за 27" 2К или 4К монитор

  Здраво, би сакал да замолам за помош за избор на 27" монитор со 2К или 4К резолуција до максимум 360/370 евра. Лично преферирам 2К резолуција. Со панелите се разбирам онака ама би послушал поупатени луѓе, лични искуства итн :). Ќе се користи за нормална работа евентуално за некоја игра (пр...
 2. spiritBreaker

  Предлог за избор на монитор

  Здраво дечки, планирам да се подновам со еден од овие три монитори: 1. MON AOC LED 27" E2775SJ 2. MON AOC LED 27" G2778VQ 3. MON AOC LED 27" I2781FH мониторот се зема за гејминг претежно, но на него ќе се работи и аудио продукција, виртуелки итн. кој би бил најдобар од овие три монитори, и...
На врв Дно