Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

2600

 1. Ryzen 5 2600 Desktop Processor w/ Wraith Stealth Cooler + BOX

  Ryzen 5 2600 Desktop Processor w/ Wraith Stealth Cooler + BOX

  Опис: Купен од Анхоч и користен ~3,5 години за кежуал гејминг. Доаѓа со целосната оригинална опаковка со Wraith Stealth кулер. Го продавам заради надградување со понов. Ве молам проценка. Specs: CPU Cores: 6 CPU Threads: 12 CPU Speed: 3,9 GHz Base Clock: 3.4GHz Max Boost Clock: 3.9GHz Total...
 2. kromidar

  Конфигурација - процесори

  Здраво дечки. Ми треба ваше мислење за i5 8400k и AMD RYZEN 2600, кој процесор е поефикасен за гејмање и дали измеѓу двата процесори има голема разлика. Исто така за процесорот i5 8600k дали е потребна Z series матична ( не планирам да правам overclock). Однапред Ви благодарам :)
На врв Дно