• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

24v

  1. K

    ЛЕД Драјвери/Адаптер - Каде?

    Здраво, во потрага сум по 24V DC адаптер или драјвер за ЛЕД лента. Не би ми требало многу силен, да речеме 20-30W бидејќи и не е многу долг ЛЕД стрипот, околу 1.5М. Каде можам да најдам? Разгледував, видов дека во логинг имаат, да сподели искуствто некој? Фала
На врв Дно