Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

22.02.2022

  1. zeroscience

    ICL ScadaFlex II SCADA Controllers SC-1/SC-2 1.03.07 Remote File CRUD

    #!/usr/bin/env python3 # -*- coding: utf-8 -*- # # # ICL ScadaFlex II SCADA Controllers SC-1/SC-2 1.03.07 Remote File CRUD # # # Vendor: Industrial Control Links, Inc. # Product web page: http://www.iclinks.com # Product datasheet...
На врв Дно