Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

2017

 1. Се продава користен одлично сочуван со фул пакување iMac (Retina 4K, 21.5-inch, 2017)‎

  Се продава користен одлично сочуван со фул пакување iMac (Retina 4K, 21.5-inch, 2017)‎

  Купен на 29.07.2019 во Ај Стаил Македонија (iSTYLE MK) Направено е надоградба со SSD диск од 1TB во овластен сервис. * Користен одлично сочуван (види фотографии) Повеќе податоци за конфигурацијата во прилог: IMAC 21.5",3.0GHZ,QC,8GB,1TB SSD Processor Speed: 3.0 GHz Type: Intel Core i5 (7th...
 2. NecrotoX

  Сајт на годината 2017

  Ајде честито трето место, поразени од Neptun и setec.mk :oh: Инаку оваа година за генерален победник е избран сајтот на Lyoness Macedonia, пред Grouper.mk и CRNOBELO.com Победниците во останатите категории може да ги видите овде.
 3. D

  IT.mk/2017

  Годинава што измина беше една од најдинамичните години кога станува збор за развој и случувања во една индустрија, низ сите ИТ сегменти - од автономни возила, вештачка интелигенција па се до експлозијата во популарност на Snapchat, Viber, е-печалбарство, видеата во живо преку Facebook, развој на...
На врв Дно