• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

#20.000

  1. OldSchoolPvP

    Конфигурација докај 20,000

    Другарче ме замоли да му помогнам да конфигурација за што помала пара а да му врши работа. Нема да се употребува за гејминг, музичар е ке работи некои приграмчиња како audacity fruity loops итн. MB Gigabyte H81M-S2PH LGA1150 DDR3 1600MHz SATA3 USB3.0 - 3,370 CPU Core i3-4170 Dual 3.7GHz LGA...
На врв Дно