• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

1_idiot

  1. toshex

    Купено Купувам/Барам на подарок DDR2 РАМ

    Ајде дечки буџетот за ретро билдовите е скоро КАПУТ а треба да барам и куќиште и ССД-а и што ти не, па сакам да заштедам на рам. Ми требаат плочки DDR2 од 2GB 800mhz+, по можност евтини или џабе и по можност да издржат бар малку оверклок ради тоа шо на сокет 775 читав дека рамот се клока ако го...
На врв Дно