• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

1600

 1. spiritBreaker

  Потенцијален проблем со АМД конфигурација

  Доколку би можело да се нарече проблем... ок, еве ја ситуацијата: се работи за амд систем: AMD Ryzen R5 1600 матична Gigabyte AB-350m RAM 1x8GB G-Skill Flare X @ 2400 MHz SSD Samsung 850 EVO 250GB инсталиран е виндоус 10 ентерпрајз (по грешка), 64 битен, со сите драјвери ова она - плус и...
 2. prichina

  Продадено 4x1GB DDR3 1600 Mhz CL9 (Corsair и Patriot)

  Сите модули се со капацитет 1GB, DDR3, 1600 Мhz... со HeatSink/HeatSpreader од врвен квалитет. Corsair Dominator 2x1GB ddr3 модули 1600 Mhz 8-8-8-24 1.65v (можат и на 1.5v да работат...ако го загрижува некој напонот) Patriot Viper Extreme series 2x1GB ddr3 1600 Mhz 9-9-9-24 1.65v (можат на...
На врв Дно