• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

120mm

 1. MasteR_#0

  Проценка 120mm вентилатори CM и DeepCool

  Проценка за вентилаториве, CM Jetflo 120 и DeepCool UF120R. JetFlo 120 е купен Септември 2016 и користен неколку месеци, потоа вратен во кутија и седи така повеќе од 2 години. До кај 1200RPM е тивок, над 1600RPM е доста бучен, инаку лади одлично. UF120R е купен Октомври 2014 и е поставен како...
 2. VerGer

  Продавам NZXT AER F120 x 3

  NZXT AER F120mm (case верзија од H400 користени две недели) . Speed: 1200 + 200 RPM Airflow: 50.42 CFM Noise: 28 dBA Bearing: Rifle Bearing 3pin конектор 3 комада за 1500 мкд, парче 550мкд.
На врв Дно