• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

1151

 1. F

  Проценка 2 сетови CPU+MB+RAM, 2 графички и рандом периферија

  Ко што кажува насловот, потребна ми е проценка на следниве делови, а некои од нив веројатно ќе идат и на продажба после тоа. I7-3770K Asus P8Z77-V LX 4x4GB DDR3 Kingston HyperX Blue @ 1866MHz CL9 Asus GTX 1060 Turbo 6GB Gigabyte GTX 1060 Xtreme Gaming 6GB (Ниедна од овие не е копана и двете се...
 2. dastaner

  Продадено Се продава следнава конфигурација (1151)

  Се продава следнава конфигурација со следниве компоненти: MB: Asus Strix H270F Gaming (Купена на 23.01.2018 со 36 месеци гаранција) RAM: Kingston DDR4 4GB 2133 Mhz / 1.2v / KVR21N15S8/4 CPU: Intel G3900 2.8 Ghz + Stock intel cooler. GPU: EVGA GTX 960 2GB PSU: CoolerMaster 500w (B500 rev.2)...
 3. RagingDemon

  Gigabyte GA-Z270-Gaming K3 LGA1151 + CPU Intel G3930 Kaby + 4GB RAM

  Продавам матична плоча Gigabyte GA-Z270-Gaming K3 сокет LGA 1151 без I/O shield тенекијата, заедно со процесор Intel G3930 Kaby Lake + 4GB RAM меморија Adata DDR4 2400MHz. Деловите се во одлична состојба, купени се пред некое време од член на форумов, ама поради промена на планот преминав на...
 4. c0mrade

  Проценка AsRock H110M-DGS и Intel G4400 LGA-1151

  Здраво дечки, Пред да одат на продажба би ве замолил за проценка на следниве делови ASRock > H110M-DGS Intel® Pentium® Processor G4400 (3M Cache, 3.30 GHz) Product Specifications Купени од Нексио пред ~2 години, процесорот има гаранција до 21.11.2019 а матичната само што и истече Малку се...
На врв Дно