• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

1070ti

 1. toplel

  Купено Купувам 1070ti/1080

  Купувам една од наведените графички. Предност има цената и таа е зависна од моделот. Пожелни се Strix, Aorus/Gaming, FTW/SC, и слични црни модели за да се вклопат во систем со минималистичка естетика (сѐ црно со мали портокалови акценти). Да има минимум еден DVI и backplate. Понуди во...
 2. ntb91

  Проценка Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G

  Продавам Gigabyte GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G купена од @gOJDO Истечена гаранција. Користена е само за 3Д рендерирање. Ја продавам бидејќи имам потреба од RTX технологија за новите софтвери. Беспрекорна состојба, редовно чистена. Оди со оригинална кутија.
На врв Дно