Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

10700k

  1. Нема Слика

    10700K / Z490 / 16GB DDR4

    Здраво, Дали ќе може проценка на следниве делови: CPU: 10700K, купен март 2021 со гаранција уште 2-3 месеци, користен цело време на сток MB: Asus TUF Z490 Plus, купена март 2021 со преостаната гаранција од година и 2-3 месеци RAM: 2x8GB DDR4 GSkill SniperX 3200Mhz CL16, купени се февруари...
На врв Дно