• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

1060

 1. Costigan_Jr

  Продадено MSI GTX1060 6GB AERO ITX

  Се работи за картичка - донор. Кулерот е употребен на друга 1060ка. Не дава слика, така да оди на продажба како неисправна. Дали може да се поправи - не знам. Цена 500 денари
 2. Lokvan

  ASUS Phoenix GeForce GTX 1060 3GB GDDR5

  ASUS Phoenix GeForce GTX 1060 3GB GDDR5 PH-GTX1060-3G | Graphics Cards | ASUS Global Гаранција има уште отприлика 2-и-пол години, комплет со фискална сметка од СЕТ. Доаѓа со оригиналната кутија. Минт состојба, без прашина или било какви оштетувања, не е копана, користена е за лајт гејминг...
 3. MasteR_#0

  Продадено Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce OC

  Како што гласи насловот, се продава оваа карта, купена јуни 2017 од DDCom, под гаранција уште 1.5 година, доаѓа во целосно пакување. Користена е исклучиво за гејминг (BF3/4 и по некоја нова игра) на stock фрекфенции (обично оди до ~1885Mhz boost на јадро). Едниствена маана е што на ~65% +/-...
 4. comakot

  Препорака за графичка

  Најдов оглас на ФБ каде продаваат 1060 6 гб за 220 еур (стрикс) и 200 евра (мси) наводно е користена 1 месец, страната е поврзана со крипто валути па дали вреди да се земи една, единствено што ми е страв да не цркни за брзо дека е користена за копање. И уште нешто за колку може да се продаде 960...
На врв Дно