• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

1060 6gb

 1. l1d0v1c

  Asus Rog Strix 1060 6GB

  Продавам Asus Rog Strix 1060 6GB, верзија со 3 кулери. Користена од 2018 година, во непушачка просторија. Не е копана, користена е за нормална работа, плус лајт гејминг. Вентилаторите се одлични, нема ни клацкање ниту бучава. Доаѓа комплет со кутија и сите пропратни работи со кутијата. Цена...
 2. champagnepepe

  Продадено Продавам ASUS GTX1060 6GB

  Се продава DUAL-GTX1060-O6G | Graphics Cards | ASUS Global Редовно чистена, гушкана, гејмана со мерак, со истечена гаранција. Како нова. Цена : 8000 денари. Заинтересирани пп.
 3. Rukfash

  Лаптоп со 1060 6GB + HD630

  Како шо гласи насловот, лаптоп со GTX 1060 6GB работи паралено со HD630 која е изледа на 2TB од рамот, За пријател прашувам. Стварта што во контрол панелот на Nvidia му показува 6GB VRAM, а при бенлмарци и други програми само 4GB VRAM. Дали е тоа ради шо двете графики работат паралелно па...
На врв Дно