• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

1060 3gb

  1. MasteR_#0

    Продадено Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce OC

    Како што гласи насловот, се продава оваа карта, купена јуни 2017 од DDCom, под гаранција уште 1.5 година, доаѓа во целосно пакување. Користена е исклучиво за гејминг (BF3/4 и по некоја нова игра) на stock фрекфенции (обично оди до ~1885Mhz boost на јадро). Едниствена маана е што на ~65% +/-...
На врв Дно