• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

1050ti

 1. zipi123

  Продадено Продавам 2 десктоп пц

  Pc1 Cpu:Intel i5 6400 2.7ghz M-board:Gigabyte H170M-HD3 Ram:8gb ddr3 1600mhz Crucial Gpu:Nvidia Gtx1050ti 4gb Gddr5 SSD:Kingston 120gb Hdd:Western digital 500gb Psu:Atrix 600w Case:Zalman Z12 Case Fun:120mm Rgb Cena:16.000 Pc2 Cpu:Intel I5 4440 3.10ghz M-board:Gigabyte H81m-DS2 Lga 1150 Ram:8gb...
 2. Multipass

  Продадено ASUS GTX 1050Ti CERBERUS

  Продавам графичка картичка ASUS CERBERUS-A4G GTX 1050Ti 4GB. Купена е во Сетек, користена е 6 месеци за секојдневна работа и light гејминг за World of Warcraft. Поседува гаранција до 16.10.2021 година, го имам и гарантниот лист како и кутијата со сите додатоци. Цена: 6500 денари.
 3. RagingDemon

  Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4G со писмена гаранција

  Продавам графичка карта Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4Gb со писмена гаранција од DDStore. Графичката е G1 Gaming верзијата и е во перфектна состојба. Воопшто не е мачена, користена е за лајт гејмање на CS:GO. Доаѓа во оригиналната кутија и со писмена гаранција од ДДСтор до март 2020-та година...
На врв Дно