• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

0x80070057

  1. bogev4eboy

    Error 0x80070057 при апдејт на Windows 10 Pro

    Здраво на сите. Од пред месец дена не можам да го апдејтирам windows-от поради 0x80070057. Све релевантно што успеав да најдам на интернет пробав и не успеав да го средам проблемот, освен repair на windows што и не знам дали воопшто тоа би помогнало. Мислам дека проблемот почна откако избришав...
На врв Дно