Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

0-day

  1. Gilfoyle

    Operation Triangulation: Најнапредниот Apple exploit досега

    За љубителите на добро четиво што за жал се поретко го наоѓаме на форумов издвоив малце време да напишам некој збор за Operation Triangulation односно нај-напредниот exploit кај Apple уредите досега. Пред две години зборевме за Македонскиот шпионски софтвер Predator од компанијата Cytrox, иако...
На врв Дно