1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Резултати од барањето

 1. StarBuck
 2. StarBuck
 3. StarBuck
 4. StarBuck
 5. StarBuck
 6. StarBuck
 7. StarBuck
 8. StarBuck
 9. StarBuck
 10. StarBuck
 11. StarBuck
 12. StarBuck
 13. StarBuck
 14. StarBuck
  Long time no post. At home: [img] At work: [img]
  Мислење од: StarBuck, 13 oктомври 2010 Во форумот: Oстанато
 15. StarBuck
  Испрати

  Ах тие ботови

  OMG Aleks WTF FTW :LOL::LOL::LOL:
  Мислење од: StarBuck, 13 oктомври 2010 Во форумот: Off-topic теми
 16. StarBuck
 17. StarBuck
  Испрати

  OSX на VirtualBox

  ова значи дека веќе не ти требам? :)
  Мислење од: StarBuck, 26 Мај 2010 Во форумот: Mac OS
 18. StarBuck
 19. StarBuck
 20. StarBuck
  Испрати

  Ах тие ботови

  тачно... зашо нема никој на канал?
  Мислење од: StarBuck, 24 Мај 2010 Во форумот: Off-topic теми