1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Резултати од барањето

 1. alumen :)
 2. alumen :)
 3. alumen :)
  1mb/s = 8mbps
  Мислење од: alumen :), 2 Јули 2018 Во форумот: A1 (Vip/Blizoo)
 4. alumen :)
 5. alumen :)
 6. alumen :)
  Само да знаеш mb/s ≠ mbps.
  Мислење од: alumen :), 28 Февруари 2018 Во форумот: A1 (Vip/Blizoo)
 7. alumen :)
  Испрати

  Здраво

  Хај.
  Мислење од: alumen :), 24 oктомври 2017 Во форумот: Добродојдовте!
 8. alumen :)
  Добредојде нови :)
  Мислење од: alumen :), 11 oктомври 2017 Во форумот: Добродојдовте!
 9. alumen :)
 10. alumen :)
 11. alumen :)
 12. alumen :)
  И јас сакам :)
  Мислење од: alumen :), 13 Февруари 2017 Во форумот: Генерална дискусија
 13. alumen :)
 14. alumen :)
 15. alumen :)
 16. alumen :)
 17. alumen :)
 18. alumen :)
  Испрати

  Нов модератор

  Честито :)
  Мислење од: alumen :), 14 Јануари 2017 Во форумот: IT.mk известувања
 19. alumen :)
 20. alumen :)