1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Резултати од барањето

 1. Simeon Aleksov
  Испрати

  Мојот десктоп

  [IMG] Updated :)
  Мислење од: Simeon Aleksov, 29 Мај 2017 Во форумот: Генерална ИТ дискусија
 2. Simeon Aleksov
 3. Simeon Aleksov
  Fix Ubuntu
  Мислење од: Simeon Aleksov, 13 Април 2017 Во форумот: GNU/Linux
 4. Simeon Aleksov
 5. Simeon Aleksov
 6. Simeon Aleksov
  Python is life.
  Мислење од: Simeon Aleksov, 4 Април 2017 Во форумот: Perl // Ruby // Python
 7. Simeon Aleksov
  Испрати

  Vim или Emacs

  Emacs никој?!
  Мислење од: Simeon Aleksov, 22 Март 2017 Во форумот: Останати
 8. Simeon Aleksov
 9. Simeon Aleksov
 10. Simeon Aleksov
 11. Simeon Aleksov
 12. Simeon Aleksov
 13. Simeon Aleksov
  Испрати

  Мојот десктоп

  [IMG] Ubuntu 16.04 LTS, Unity.
  Мислење од: Simeon Aleksov, 7 Февруари 2017 Во форумот: Генерална ИТ дискусија
 14. Simeon Aleksov
 15. Simeon Aleksov
 16. Simeon Aleksov
  Пробај вака.
  Мислење од: Simeon Aleksov, 20 Јануари 2016 Во форумот: Oстанато
 17. Simeon Aleksov
 18. Simeon Aleksov
 19. Simeon Aleksov
 20. Simeon Aleksov
  :D
  Мислење од: Simeon Aleksov, 11 Јануари 2016 Во форумот: Overclock & Modding