1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Резултати од барањето

 1. boriseto
 2. boriseto
 3. boriseto
 4. boriseto
  Испрати

  KernelCare

  На кое дистро?
  Мислење од: boriseto, 10 Јули 2019 Во форумот: GNU/Linux
 5. boriseto
 6. boriseto
 7. boriseto
 8. boriseto
 9. boriseto
 10. boriseto
 11. boriseto
 12. boriseto
 13. boriseto
 14. boriseto
 15. boriseto
  Испрати

  Мојот десктоп

  KDE Neon (Ubuntu LTS based).
  Мислење од: boriseto, 16 Февруари 2019 Во форумот: Генерална ИТ дискусија
 16. boriseto
 17. boriseto
 18. boriseto
 19. boriseto
  Испрати

  Мојот десктоп

  [ATTACH]
  Мислење од: boriseto, 4 Февруари 2019 Во форумот: Генерална ИТ дискусија
 20. boriseto