1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Резултати од барањето

 1. b.a
 2. b.a
 3. b.a
  Испрати

  Ретро хардвер

  Quad core :D Матична со четири Slot 2 процесори и до 16gb ram.
  Мислење од: b.a, 21 Февруари 2020 Во форумот: Oстанато
 4. b.a
 5. b.a
 6. b.a
 7. b.a
 8. b.a
  Испрати

  Ретро хардвер

  EDO SIMM (<=60 ns)
  Мислење од: b.a, 23 Декември 2019 Во форумот: Oстанато
 9. b.a
 10. b.a
 11. b.a
  Испрати

  Ретро хардвер

  Ок, ме убеди. Ќе ја земам цела кутија. :D
  Мислење од: b.a, 7 Декември 2019 Во форумот: Oстанато
 12. b.a
 13. b.a
  Испрати

  Ретро хардвер

  Voodoo3 на Sandy bridge [MEDIA] View: https://m.youtube.com/watch?v=-LMsCTynjk8 8:30
  Мислење од: b.a, 3 Декември 2019 Во форумот: Oстанато
 14. b.a
 15. b.a
 16. b.a
 17. b.a
  Испрати

  Ретро хардвер

  Chaintech Desperado AGP-3F10 3Dfx Voodoo Banshee 16MB SGRAM [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH]
  Мислење од: b.a, 30 Септември 2019 Во форумот: Oстанато
 18. b.a
 19. b.a
  Испрати

  Ретро хардвер

  Нема чаре, замени ја со подобра картичка. :)
  Мислење од: b.a, 13 Септември 2019 Во форумот: Oстанато
 20. b.a