1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #5

Тема:
SSL сертификат сетирање
 1. 23 Август 2016

  mimica

  Intern, Женско, 34
  Мислења:
  71
  Допаѓања:
  19
  Поени од трофеи:
  85
 2. 23 Август 2016

  P.Overdrive

  Gaining Experience
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  495
  Поени од трофеи:
  255
 3. 23 Август 2016

  HardCorec

  Unbeatable , Машко
  Мислења:
  3,207
  Допаѓања:
  4,658
  Поени од трофеи:
  1,717
 4. 23 Август 2016

  Fatal1ty_

  Großmeister, Машко
  Мислења:
  21,550
  Допаѓања:
  25,669
  Поени од трофеи:
  2,377