1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #20

Тема:
Reballing, Reflow и митовите околу нив
 1. 14 Април 2016

  Krkac

  Gaining Experience
  Мислења:
  109
  Допаѓања:
  79
  Поени од трофеи:
  220
 2. 30 Јануари 2016

  gOJDO

  Мислења:
  8,772
  Допаѓања:
  11,801
  Поени од трофеи:
  2,317
 3. 22 Јануари 2016

  alek99

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  444
  Допаѓања:
  366
  Поени од трофеи:
  315
 4. 22 Јануари 2016

  SaleSk

  Arzt, Машко, 42
  Мислења:
  4,593
  Допаѓања:
  5,119
  Поени од трофеи:
  1,852