1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #76

Тема:
Како изгледа вашето компјутерско биро
 1. 27 oктомври 2017

  drifter

  Gaining Experience, Машко, од Скопје
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  334
  Поени од трофеи:
  300
 2. 7 Декември 2016

  draganamon

  Gaining Experience, Машко, 32, од Skopje
  Мислења:
  323
  Допаѓања:
  453
  Поени од трофеи:
  165
 3. 9 Февруари 2016

  uwemi

  Unbeatable , Машко, од Skopje
  Мислења:
  4,773
  Допаѓања:
  4,328
  Поени од трофеи:
  1,752
 4. 11 Јануари 2016

  Costigan_Jr

  Unstoppable , 30, од кај езероно
  Мислења:
  2,846
  Допаѓања:
  3,944
  Поени од трофеи:
  1,717
 5. 27 Декември 2015

  boro1

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  1,632
  Допаѓања:
  1,288
  Поени од трофеи:
  612
 6. 27 Декември 2015

  Kajsibebraat

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  1,427
  Допаѓања:
  846
  Поени од трофеи:
  492
 7. 27 Декември 2015

  Daniel86

  Guru, Машко, 33, од Скопје, Карпош 1
  Мислења:
  2,678
  Допаѓања:
  6,924
  Поени од трофеи:
  1,717
 8. 27 Декември 2015

  StalkeR

  Unstoppable , Машко, 29
  Мислења:
  3,961
  Допаѓања:
  3,588
  Поени од трофеи:
  1,817
 9. 26 Декември 2015

  OldSchoolPvP

  Practice makes perfect, Машко, 24, од Shutter Island
  Мислења:
  748
  Допаѓања:
  1,181
  Поени од трофеи:
  265
 10. 26 Декември 2015

  bogoevski

  Unstoppable , Машко, од Longyearbyen
  Мислења:
  1,668
  Допаѓања:
  2,656
  Поени од трофеи:
  1,517
 11. 26 Декември 2015

  Enis-Phantom

  Gaining Experience, Машко, од Небитно
  Мислења:
  324
  Допаѓања:
  394
  Поени од трофеи:
  205
 12. 26 Декември 2015

  Necromancer

  Unstoppable , Машко, од Барокно Скопје
  Мислења:
  3,183
  Допаѓања:
  3,525
  Поени од трофеи:
  1,717
 13. 26 Декември 2015

  MasteR_#0

  Unstoppable , Машко, 23
  Мислења:
  2,708
  Допаѓања:
  2,298
  Поени од трофеи:
  1,702
 14. 26 Декември 2015

  architect

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,924
  Допаѓања:
  2,286
  Поени од трофеи:
  1,602
 15. 26 Декември 2015

  marto

  Gaining Experience, Машко, од Skopje
  Мислења:
  168
  Допаѓања:
  175
  Поени од трофеи:
  150
 16. 26 Декември 2015

  Gaston

  Unstoppable
  Мислења:
  1,311
  Допаѓања:
  2,382
  Поени од трофеи:
  1,365
 17. 26 Декември 2015

  NecrotoX

  Unstoppable , Машко, 30, од Скопје
  Мислења:
  2,832
  Допаѓања:
  2,675
  Поени од трофеи:
  1,702
 18. 26 Декември 2015

  gokica

  Модератор
  Мислења:
  8,408
  Допаѓања:
  10,252
  Поени од трофеи:
  2,342
 19. 26 Декември 2015

  The_Witch_Hunter

  Practice makes perfect
  Мислења:
  795
  Допаѓања:
  1,655
  Поени од трофеи:
  255
 20. 26 Декември 2015

  SiPy`

  Unbeatable , Машко, од У строК центар!
  Мислења:
  2,603
  Допаѓања:
  4,519
  Поени од трофеи:
  1,677