1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #76

Тема:
Како изгледа вашето компјутерско биро
 1. 27 oктомври 2017

  drifter

  Gaining Experience, Машко, од Скопје
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  321
  Поени од трофеи:
  300
 2. 7 Декември 2016

  draganamon

  Gaining Experience, Машко, 32, од Skopje
  Мислења:
  305
  Допаѓања:
  418
  Поени од трофеи:
  165
 3. 9 Февруари 2016

  uwemi

  Unbeatable , Машко, од Skopje
  Мислења:
  4,828
  Допаѓања:
  4,367
  Поени од трофеи:
  1,752
 4. 11 Јануари 2016

  Costigan_Jr

  Unstoppable , Машко, 30, од Охрид
  Мислења:
  2,816
  Допаѓања:
  3,892
  Поени од трофеи:
  1,717
 5. 27 Декември 2015

  boro1

  Practice makes perfect, Машко
  Мислења:
  1,628
  Допаѓања:
  1,271
  Поени од трофеи:
  612
 6. 27 Декември 2015

  Kajsibebraat

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  1,439
  Допаѓања:
  825
  Поени од трофеи:
  492
 7. 27 Декември 2015

  Daniel86

  Guru, Машко, 32, од Скопје, Карпош 1
  Мислења:
  2,580
  Допаѓања:
  6,409
  Поени од трофеи:
  1,717
 8. 27 Декември 2015

  StalkeR

  Unstoppable , Машко, 28
  Мислења:
  3,861
  Допаѓања:
  3,411
  Поени од трофеи:
  1,707
 9. 26 Декември 2015

  OldSchoolPvP

  Practice makes perfect, Машко, 24, од Shutter Island
  Мислења:
  747
  Допаѓања:
  1,182
  Поени од трофеи:
  265
 10. 26 Декември 2015

  bogoevski

  Unstoppable , Машко, од Longyearbyen
  Мислења:
  1,685
  Допаѓања:
  2,662
  Поени од трофеи:
  1,517
 11. 26 Декември 2015

  Enis-Phantom

  Gaining Experience, Машко, од Небитно
  Мислења:
  320
  Допаѓања:
  394
  Поени од трофеи:
  205
 12. 26 Декември 2015

  Necromancer

  Unstoppable , Машко, од Барокно Скопје
  Мислења:
  3,175
  Допаѓања:
  3,467
  Поени од трофеи:
  1,717
 13. 26 Декември 2015

  MasteR_#0

  Unstoppable , Машко, 23
  Мислења:
  2,688
  Допаѓања:
  2,262
  Поени од трофеи:
  1,702
 14. 26 Декември 2015

  architect

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,910
  Допаѓања:
  2,250
  Поени од трофеи:
  1,602
 15. 26 Декември 2015

  marto

  Gaining Experience, Машко, од Skopje
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  150
 16. 26 Декември 2015

  Gaston

  Unstoppable
  Мислења:
  1,248
  Допаѓања:
  2,266
  Поени од трофеи:
  1,365
 17. 26 Декември 2015

  NecrotoX

  Unstoppable , Машко, 30, од Скопје
  Мислења:
  2,821
  Допаѓања:
  2,661
  Поени од трофеи:
  1,702
 18. 26 Декември 2015

  gokica

  Модератор
  Мислења:
  8,379
  Допаѓања:
  10,159
  Поени од трофеи:
  2,342
 19. 26 Декември 2015

  The_Witch_Hunter

  Practice makes perfect
  Мислења:
  798
  Допаѓања:
  1,647
  Поени од трофеи:
  255
 20. 26 Декември 2015

  SiPy`

  Unbeatable , Машко, од У строК центар!
  Мислења:
  2,520
  Допаѓања:
  4,314
  Поени од трофеи:
  1,677