1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #3

Тема:
Како да добијам админ на школски компјутрер(Edubuntu)
 1. 23 ноември 2017

  JensenInterceptor

  Gaining Experience, Машко, од Скопје
  Мислења:
  576
  Допаѓања:
  220
  Поени од трофеи:
  205
 2. 22 ноември 2017

  G4M3R

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  559
  Допаѓања:
  524
  Поени од трофеи:
  255
 3. 22 ноември 2017

  Zippo

  On your way to fame
  Мислења:
  804
  Допаѓања:
  712
  Поени од трофеи:
  255
 4. 11 Декември 2014

  goranzoran

  Unstoppable , Машко, од скопје
  Мислења:
  3,040
  Допаѓања:
  2,567
  Поени од трофеи:
  1,717
 5. 27 ноември 2014

  Oktar

  Epic, Машко, 35, од Skopje
  Мислења:
  3,544
  Допаѓања:
  10,592
  Поени од трофеи:
  1,707
 6. 11 ноември 2014

  tomi

  Guru, Машко, од Скопје
  Мислења:
  9,825
  Допаѓања:
  9,068
  Поени од трофеи:
  2,342
 7. 11 ноември 2014

  krema

  Professor, Машко
  Мислења:
  10,173
  Допаѓања:
  9,783
  Поени од трофеи:
  2,317
 8. 11 ноември 2014

  HardCorec

  Unbeatable , Машко
  Мислења:
  3,219
  Допаѓања:
  4,667
  Поени од трофеи:
  1,717
 9. 11 ноември 2014

  Tawe

  Gaining Experience, Машко, 26, од Лас Велес
  Мислења:
  498
  Допаѓања:
  154
  Поени од трофеи:
  312
 10. 11 ноември 2014

  olikomerc

  Unstoppable , Машко
  Мислења:
  4,585
  Допаѓања:
  3,529
  Поени од трофеи:
  1,817
 11. 11 ноември 2014

  DrMTR

  Guru, 33
  Мислења:
  6,400
  Допаѓања:
  6,508
  Поени од трофеи:
  2,202
 12. 11 ноември 2014

  FLEGMA

  Epic, Машко
  Мислења:
  8,549
  Допаѓања:
  12,813
  Поени од трофеи:
  2,202
 13. 11 ноември 2014

  DarkEnchanter

  Practice makes perfect, Машко, од Скопје
  Мислења:
  1,760
  Допаѓања:
  1,250
  Поени од трофеи:
  492
 14. 11 ноември 2014

  igor_igor

  Unstoppable , Машко, од Скопје
  Мислења:
  2,067
  Допаѓања:
  3,186
  Поени од трофеи:
  1,717
 15. 11 ноември 2014

  SmartGuru

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  334
  Поени од трофеи:
  205
 16. 11 ноември 2014

  borcep

  Practice makes perfect, Машко, 39, од Скопје
  Мислења:
  865
  Допаѓања:
  1,427
  Поени од трофеи:
  280