1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Членови на кои им се допаѓа пораката #19

Тема:
Мислење за конфигурација за 3д рендеринг
 1. 22 Мај 2020

  hpetrovski

  Gaining Experience, Машко, 23, од Скопје
  Мислења:
  42
  Допаѓања:
  78
  Поени од трофеи:
  50
 2. 22 Мај 2020

  Mao

  On your way to fame, Машко
  Мислења:
  1,150
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  627
 3. 22 Мај 2020

  gOJDO

  Мислења:
  9,695
  Допаѓања:
  14,323
  Поени од трофеи:
  2,317
 4. 20 Мај 2020

  Arabian

  Gaining Experience, Машко
  Мислења:
  638
  Допаѓања:
  367
  Поени од трофеи:
  265
 5. 20 Мај 2020

  bobipp

  Gaining Experience
  Мислења:
  315
  Допаѓања:
  176
  Поени од трофеи:
  275
 6. 20 Мај 2020

  Nikola Sone

  Practice makes perfect, Машко, 33, од Skopje
  Мислења:
  1,235
  Допаѓања:
  1,347
  Поени од трофеи:
  492
 7. 20 Мај 2020

  goce03

  Practice makes perfect, Машко, 40, од Skopje
  Мислења:
  974
  Допаѓања:
  1,703
  Поени од трофеи:
  265
 8. 20 Мај 2020

  Astro

  Guru, Машко
  Мислења:
  6,677
  Допаѓања:
  9,369
  Поени од трофеи:
  2,207